HAFTALIK PİVOT

Verileri 10 gün gecikmeli olarak görmektesiniz. Sitemizi kullanabilmek için ücretsiz üye olmanız gerekmektedir.
SON GÜNCELLEME: 02.08.2019 22:06
02.08.2019PİVOT HESAPLAMA SİSTEMİNE GÖRE DESTEK & DİRENÇLER
HAFTALIK3.DESTEK2.DESTEK1.DESTEKPİVOT1.DİRENÇ2.DİRENÇ3.DİRENÇKAPANIŞ
ACSEL2.913.243.383.713.854.184.323.61
ADANA6.216.406.586.776.957.147.326.76
ADBGR4.554.624.744.814.935.005.124.83
ADEL10.0210.3610.6811.0211.3411.6812.0011.01
ADESE0.870.890.900.920.930.950.960.91
ADNAC1.061.091.111.141.161.191.211.13
AEFES20.0620.6120.8221.3721.5822.1322.3421.20
AFYON3.633.783.843.994.054.204.263.94
AGHOL11.2011.5411.9012.2412.6012.9413.3012.25
AGYO1.071.101.131.161.191.221.251.16
AKBNK6.496.877.017.397.537.918.057.27
AKCNS6.226.396.506.676.786.957.066.64
AKENR0.480.490.510.520.540.550.570.52
AKFGY1.491.521.621.651.751.781.881.68
AKGRT4.094.234.454.594.814.955.174.63
AKGUV1.321.381.411.471.501.561.591.45
AKMGY18.6118.8119.0119.2119.4119.6119.8119.21
AKSA7.858.428.629.199.399.9610.169.00
AKSEN1.942.102.172.332.402.562.632.28
AKSGY2.102.152.202.252.302.352.402.25
AKSUE6.347.277.758.689.1610.0910.578.45
ALARK3.163.213.353.403.543.593.733.44
ALBRK1.111.141.161.191.211.241.261.18
ALCAR33.4834.2534.7635.5336.0436.8137.3235.40
ALCTL6.156.506.737.087.317.667.897.02
ALGYO40.1340.5041.5141.8842.8943.2644.2742.20
ALKA3.483.573.633.723.783.873.933.70
ALKIM25.7526.1826.6527.0827.5527.9828.4527.10
ALYAG0.370.380.400.410.430.440.460.41
ANACM2.442.602.662.822.883.043.102.77
ANELE1.701.751.811.861.921.972.031.86
ANELT0.310.330.400.420.490.510.580.44
ANHYT4.614.744.854.985.095.225.334.97
ANSGR3.623.813.884.074.144.334.404.01
ARCLK11.3314.2615.2418.1719.1522.0823.0617.19
ARENA3.353.563.643.853.934.144.223.78
ARMDA9.299.459.599.759.8910.0510.199.74
ARSAN1.821.881.931.992.042.102.151.98
ARTI0.840.850.860.870.880.890.900.87
ASELS17.2017.9818.3419.1219.4820.2620.6218.91
ASLAN23.2723.9024.1724.8025.0725.7025.9724.62
ASUZU6.527.157.948.579.369.9910.788.65
ATAGY3.723.813.893.984.064.154.233.97
ATEKS8.278.398.528.648.778.899.028.64
ATLAS0.640.710.790.860.941.011.090.86
ATPET0.670.720.750.800.830.880.910.79
ATSYH0.340.360.360.380.380.400.400.37
AVGYO1.201.241.271.311.341.381.411.30
AVHOL1.741.811.851.921.962.032.071.90
AVISA7.988.298.418.728.849.159.278.62
AVOD1.511.591.641.721.771.851.901.70
AVTUR1.111.141.151.181.191.221.231.17
AYCES2.862.882.942.963.023.043.102.98
AYEN2.162.272.422.532.682.792.942.55
AYES1.611.631.671.691.731.751.791.70
AYGAZ9.619.8510.0110.2510.4110.6510.8110.21
BAGFS6.356.616.917.177.477.738.037.19
BAKAB4.644.925.185.465.726.006.265.45
BALAT0.250.260.270.280.290.300.310.28
BANVT15.3015.5115.8016.0116.3016.5116.8016.05
BASCM1.741.761.781.801.821.841.861.80
BERA1.591.671.701.781.811.891.921.75
BEYAZ2.602.782.843.023.083.263.322.96
BFREN160.50165.25171.70176.45182.90187.65194.10177.30
BIMAS44.4345.0746.0546.6947.6748.3149.2946.86
BIZIM7.127.257.517.647.908.038.297.70
BJKAS1.431.451.481.501.531.551.581.50
BLCYT1.731.821.992.082.252.342.512.12
BMEKS0.050.050.060.060.070.070.080.06
BMELK0.420.641.001.221.581.802.161.29
BNTAS1.431.471.501.541.571.611.641.53
BOLUC2.182.302.342.462.502.622.662.42
BOSSA3.213.613.794.194.374.774.954.08
BOYP7.237.648.018.428.799.209.578.40
BRISA5.435.635.705.905.976.176.245.83
BRKO0.220.240.280.300.340.360.400.31
BRKSN0.961.301.461.801.962.302.461.71
BRMEN0.640.680.730.770.820.860.910.77
BRSAN7.787.968.028.208.268.448.508.14
BRYAT34.2135.4836.0737.3437.9339.2039.7937.00
BSOKE0.850.890.910.950.971.011.030.94
BTCIM2.182.362.452.632.722.902.992.58
BUCIM3.874.034.284.444.694.855.104.48
BURCE2.953.163.403.613.854.064.303.62
BURVA1.201.452.052.302.903.153.752.47
CCOLA30.1531.5432.0533.4433.9535.3435.8533.00
CELHA3.653.823.904.074.154.324.404.02
CEMAS0.660.680.690.710.720.740.750.70
CEMTS4.925.185.375.635.826.086.275.59
CIMSA6.136.336.426.626.716.917.006.56
CLEBI85.5087.7890.9093.1896.3098.58101.7093.60
CMBTN25.4426.1326.6027.2927.7628.4528.9227.18
CMENT1.446.488.1613.2014.8819.9221.6011.52
COSMO0.960.991.011.041.061.091.111.03
CRDFA0.921.071.281.431.641.792.001.46
CRFSA2.983.053.103.173.223.293.343.16
CUSAN1.781.851.881.951.982.052.081.93
DAGHL1.181.281.371.471.561.661.751.46
DAGI1.261.331.391.461.521.591.651.45
DARDL0.890.900.910.920.930.940.950.92
DENCM8.769.139.269.639.7610.1310.269.51
DENGE1.271.361.451.541.631.721.811.54
DENIZ16.8018.3918.9220.5121.0422.6323.1619.98
DERIM9.9211.2912.1513.5214.3815.7516.6113.26
DESA1.872.022.202.352.532.682.862.36
DESPC2.612.762.812.963.013.163.212.91
DEVA4.614.965.095.445.575.926.055.33
DGATE5.575.916.336.677.097.437.856.71
DGGYO1.721.992.082.352.442.712.802.26
DGKLB0.890.940.951.001.011.061.070.98
DGZTE11.4112.9313.4714.9915.5317.0517.5914.50
DIRIT0.620.700.850.931.081.161.310.96
DITAS4.955.105.165.315.375.525.585.26
DMSAS2.552.642.712.802.872.963.032.79
DOAS4.454.674.754.975.055.275.354.90
DOBUR2.552.762.843.053.133.343.422.98
DOCO428.45457.13472.75501.43517.05545.73561.35494.90
DOGUB1.071.171.241.341.411.511.581.32
DOHOL1.121.151.251.281.381.411.511.31
DOKTA20.6921.9923.3524.6526.0127.3128.6724.68
DURDO6.836.937.067.167.297.397.527.17
DYOBY2.672.863.023.213.373.563.723.19
DZGYO2.652.822.983.153.313.483.643.14
ECILC2.142.242.292.392.442.542.592.36
ECZYT5.535.735.936.136.336.536.736.13
EDIP0.680.700.750.770.820.840.890.78
EGCEY0.260.260.270.270.280.280.290.27
EGCYH0.090.090.100.100.110.110.120.10
EGCYO0.130.130.140.140.150.150.160.14
EGEEN469.70491.35502.70524.35535.70557.35568.70519.20
EGGUB23.2425.4728.2430.4733.2435.4738.2430.74
EGPRO8.508.738.879.109.249.479.619.05
EGSER2.722.802.882.963.043.123.202.96
EKGYO1.091.151.171.231.251.311.331.21
EKIZ0.300.310.320.330.340.350.360.33
EMKEL0.690.770.900.981.111.191.321.00
EMNIS0.810.840.850.880.890.920.930.87
ENJSA5.575.785.906.116.236.446.566.06
ENKAI5.205.465.655.916.106.366.555.87
EPLAS4.965.135.495.666.026.196.555.75
ERBOS13.6814.1315.0515.5016.4216.8717.7915.73
EREGL6.446.826.967.347.487.868.007.22
ERSU0.850.910.951.011.051.111.151.00
ESCOM0.640.680.740.780.840.880.940.79
ETILR1.391.671.902.182.412.692.922.15
ETYAT0.650.690.740.780.830.870.920.78
EUHOL1.711.912.022.222.332.532.642.17
EUKYO0.941.021.151.231.361.441.571.25
EUYO0.640.690.740.790.840.890.940.79
FENER7.167.337.407.577.647.817.887.52
FLAP2.432.532.582.682.732.832.882.65
FMIZP14.7715.1715.4715.8716.1716.5716.8715.82
FONET2.843.053.153.363.463.673.773.30
FORMT3.573.734.244.404.915.075.584.57
FRIGO4.324.715.125.515.926.316.725.52
FROTO51.9855.1956.3359.5460.6863.8965.0358.50
GARAN9.059.309.429.679.7910.0410.169.60
GARFA2.262.412.522.672.782.933.042.65
GEDIK2.332.963.384.014.435.065.483.90
GEDZA4.855.075.205.425.555.775.905.37
GENTS1.231.301.351.421.471.541.591.41
GEREL2.022.112.142.232.262.352.382.20
GLBMD0.590.650.810.871.031.091.250.92
GLRYH1.191.251.311.371.431.491.551.37
GLYHO2.873.093.303.523.733.954.163.51
GOLTS10.0710.4810.6411.0511.2111.6211.7810.92
GOODY2.352.452.492.592.632.732.772.56
GOZDE2.592.662.762.832.933.003.102.84
GRNYO0.560.600.620.660.680.720.740.65
GSDDE1.371.431.481.541.591.651.701.53
GSDHO0.810.820.840.850.870.880.900.85
GSRAY1.411.431.461.481.511.531.561.48
GUBRF2.843.003.383.543.924.084.463.65
GUSGR0.951.021.111.181.271.341.431.19
GYHOL1.792.393.133.734.475.075.813.80
HALKB4.775.255.415.896.056.536.695.73
HALKS0.900.910.920.930.940.950.960.93
HATEK3.663.773.843.954.024.134.203.93
HDFGS1.431.481.521.571.611.661.701.56
HEKTS12.0912.5813.2613.7514.4314.9215.6013.84
HLGYO0.740.780.810.850.880.920.950.84
HUBVC1.932.222.602.893.273.563.942.93
HURGZ0.660.700.730.770.800.840.870.76
ICBCT2.973.163.233.423.493.683.753.36
IDEAS3.755.406.067.718.3710.0210.687.21
IDGYO-0.810.931.533.263.865.596.192.69
IEYHO0.310.330.330.350.350.370.370.34
IHEVA0.910.981.071.141.231.301.391.15
IHGZT1.661.761.831.932.002.102.171.91
IHLAS0.390.410.460.480.530.550.600.49
IHLGM0.840.890.961.011.081.131.201.02
IHYAY0.390.470.550.630.710.790.870.63
INDES6.797.197.818.218.839.239.858.32
INFO1.542.072.372.903.203.734.032.78
INTEM6.456.546.576.666.696.786.816.63
IPEKE4.384.654.865.135.345.615.825.10
ISBIR291.60320.80340.80370.00390.00419.20439.20365.40
ISCTR5.335.675.806.146.276.616.746.03
ISDMR6.556.716.796.957.037.197.276.91
ISFIN2.012.222.302.512.592.802.882.44
ISGSY2.102.352.452.702.803.053.152.62
ISGYO0.870.900.920.950.971.001.020.94
ISMEN2.853.003.193.343.533.683.873.36
ISYAT1.021.081.161.221.301.361.441.23
ITTFH5.045.395.555.906.066.416.575.80
IZFAS1.321.421.521.621.721.821.921.62
IZMDC1.481.531.551.601.621.671.691.58
IZOCM20.2221.5622.7024.0425.1826.5227.6623.94
IZTAR4.154.464.614.925.075.385.534.84
JANTS29.2230.1330.9431.8532.6633.5734.3831.80
KAPLM3.043.433.944.334.845.235.744.39
KAREL6.276.516.807.047.337.577.867.06
KARSN1.001.041.061.101.121.161.181.09
KARTN301.25308.88311.75319.38322.25329.88332.75317.00
KATMR1.932.192.442.702.953.213.462.69
KCHOL16.5417.3217.6318.4118.7219.5019.8118.17
KENT118.50119.95121.10122.55123.70125.15126.30122.40
KERVN0.230.240.250.260.270.280.290.26
KERVT1.982.052.102.172.222.292.342.16
KLGYO1.671.751.781.861.891.972.001.83
KLMSN9.7010.0710.6311.0011.5611.9312.4911.09
KLNMA9.8410.4210.6811.2611.5212.1012.3611.10
KNFRT26.0028.4829.8032.2833.6036.0837.4031.70
KONYA170.45175.98177.95183.48185.45190.98192.95181.70
KORDS11.6411.8712.1412.3712.6412.8713.1412.39
KOZAA6.286.556.837.107.387.657.937.10
KOZAL50.7053.1554.3056.7557.9060.3561.5056.10
KPHOL1.741.771.791.821.841.871.891.81
KRDMA1.911.982.022.092.132.202.242.07
KRDMB1.891.982.012.102.132.222.252.07
KRDMD1.932.022.062.152.192.282.322.12
KRGYO1.151.271.311.431.471.591.631.39
KRONT8.078.398.719.039.359.679.999.03
KRSAN4.294.554.634.894.975.235.314.80
KRSTL0.810.840.850.880.890.920.930.87
KRTEK1.061.271.511.721.962.172.411.73
KUTPO4.654.774.814.934.975.095.134.89
KUYAS1.071.101.121.151.171.201.221.14
LIDFA2.032.102.182.252.332.402.482.25
LINK9.309.679.8410.2110.3810.7510.9210.11
LKMNH3.433.543.583.693.733.843.883.65
LOGO37.1139.2640.2142.3643.3145.4646.4141.76
LUKSK3.764.214.484.935.205.655.924.84
MAALT17.7318.3518.7119.3319.6920.3120.6719.20
MAKTK1.271.311.331.371.391.431.451.36
MARKA0.530.580.630.680.730.780.830.68
MARTI0.610.630.660.680.710.730.760.68
MAVI34.1436.4937.9840.3341.8244.1745.6639.90
MEGAP1.391.581.671.861.952.142.231.81
MEPET0.891.021.091.221.291.421.491.19
MERIT10.2710.8711.7612.3613.2513.8514.7412.50
MERKO0.640.680.700.740.760.800.820.73
METAL0.670.670.700.700.730.730.760.71
METRO0.910.981.011.081.111.181.211.06
METUR1.251.311.351.411.451.511.551.40
MGROS15.6015.9016.5416.8417.4817.7818.4217.01
MIPAZ1.301.341.371.411.441.481.511.40
MMCAS0.950.971.021.041.091.111.161.05
MNDRS0.640.660.680.700.720.740.760.70
MPARK10.4610.8811.4011.8212.3412.7613.2811.87
MRDIN2.582.672.702.792.822.912.942.76
MRGYO0.540.580.640.680.740.780.840.69
MRSHL24.4825.2025.9626.6827.4428.1628.9226.70
MSGYO1.051.101.131.181.211.261.291.17
MTRYO1.011.101.181.271.351.441.521.26
MZHLD4.775.035.425.686.076.336.725.74
NETAS6.937.107.407.577.878.048.347.63
NIBAS9.699.8910.0910.2910.4910.6910.8910.29
NTHOL1.481.531.551.601.621.671.691.58
NUGYO2.232.292.332.392.432.492.532.38
NUHCM6.066.156.186.276.306.396.426.24
ODAS1.371.401.421.451.471.501.521.44
OLMIP3.213.273.313.373.413.473.513.36
ORGE2.652.873.103.323.553.774.003.32
ORMA1.051.081.121.151.191.221.261.15
OSMEN1.261.291.301.331.341.371.381.32
OSTIM0.970.981.001.011.031.041.061.01
OTKAR109.35114.93117.65123.23125.95131.53134.25121.80
OYAYO0.730.941.551.762.372.583.191.96
OYLUM1.431.551.701.821.972.092.241.83
OZBAL0.941.091.141.291.341.491.541.24
OZGYO0.690.730.760.800.830.870.900.79
OZKGY1.401.461.491.551.581.641.671.53
OZRDN2.382.522.662.802.943.083.222.80
PAGYO3.843.994.054.204.264.414.474.15
PARSN14.4214.7915.8516.2217.2817.6518.7116.56
PEGYO0.470.480.500.510.530.540.560.51
PEKGY2.202.833.073.703.944.574.813.50
PENGD1.321.381.401.461.481.541.561.44
PETKM3.383.593.673.883.964.174.253.81
PETUN5.766.106.316.656.867.207.416.58
PGSUS43.6344.7646.8547.9850.0751.2053.2948.46
PINSU1.081.191.251.361.421.531.591.33
PKART2.612.782.983.153.353.523.723.16
PKENT71.5072.8076.4077.7081.3082.6086.2078.85
PNSUT6.296.637.417.758.538.879.657.97
POLHO1.992.092.252.352.512.612.772.38
POLTK52.4554.8558.0560.4563.6566.0569.2560.85
PRKAB1.731.801.891.962.052.122.211.97
PRKME2.692.792.963.063.233.333.503.09
PRZMA2.182.322.772.913.363.503.953.06
PSDTC6.336.577.037.277.737.978.437.38
QNBFB6.206.406.496.696.786.987.076.63
RALYH4.544.644.804.905.065.165.324.93
RAYSG2.092.132.152.192.212.252.272.18
RHEAG0.310.490.550.730.790.971.030.67
RODRG4.504.674.865.035.225.395.585.04
ROYAL0.770.790.790.810.810.830.830.80
RTALB1.151.221.251.321.351.421.451.30
RYGYO0.800.830.900.931.001.031.100.95
RYSAS0.770.790.860.880.950.971.040.90
SAFKR1.491.611.671.791.851.972.031.76
SAHOL8.769.139.329.699.8810.2510.449.60
SALIX3.103.273.743.914.384.555.024.06
SAMAT1.131.191.301.361.471.531.641.38
SANEL3.243.514.254.525.265.536.274.75
SANFM1.131.421.611.902.092.382.571.85
SANKO1.891.972.102.182.312.392.522.20
SARKY2.843.103.203.463.563.823.923.38
SASA5.765.936.016.186.266.436.516.13
SAYAS0.810.850.890.930.971.011.050.93
SEKFK3.463.563.733.834.004.104.273.86
SEKUR2.362.492.542.672.722.852.902.63
SELEC4.284.424.484.624.684.824.884.58
SELGD1.441.601.681.841.922.082.161.80
SERVE1.001.391.521.912.042.432.561.78
SEYKM3.944.224.554.835.165.445.774.85
SILVR1.011.071.111.171.211.271.311.16
SISE4.374.584.654.864.935.145.214.79
SKBNK0.920.950.960.991.001.031.040.98
SKTAS1.471.521.681.731.891.942.101.78
SNGYO0.660.680.710.730.760.780.810.73
SNKRN0.891.451.852.412.813.373.772.33
SNPAM3.213.313.373.473.533.633.693.45
SODA5.675.876.006.206.336.536.666.16
SODSN6.486.746.837.097.187.447.537.00
SOKM9.239.589.9210.2710.6110.9611.3010.26
SONME4.844.975.045.175.245.375.445.14
SRVGY3.754.024.124.394.494.764.864.30
SUMAS5.535.976.376.817.217.658.056.79
TACTR3.333.543.643.853.954.164.263.79
TATGD4.034.294.684.945.335.595.985.00
TAVHL22.3423.2724.1825.1126.0226.9527.8625.10
TBORG7.437.668.038.268.638.869.238.33
TCELL9.8511.0511.4512.6513.0514.2514.6512.25
TEKTU0.690.700.720.730.750.760.780.73
TGSAS2.953.143.213.403.473.663.733.34
THYAO11.1411.6811.9212.4612.7013.2413.4812.31
TIRE1.461.491.511.541.561.591.611.53
TKFEN20.5821.9422.4223.7824.2625.6226.1023.34
TKNSA2.052.132.182.262.312.392.442.24
TKURU4.774.975.145.345.515.715.885.32
TLMAN7.027.097.147.217.267.337.387.20
TMPOL2.622.762.903.043.183.323.463.04
TMSN3.813.964.044.194.274.424.504.15
TOASO16.2717.4517.9419.1219.6120.7921.2818.77
TRCAS1.341.381.401.441.461.501.521.43
TRGYO1.641.761.801.921.962.082.121.88
TRKCM2.292.482.552.742.813.003.072.68
TSGYO0.660.690.740.770.820.850.900.78
TSKB0.790.800.820.830.850.860.880.83
TSPOR0.981.011.061.091.141.171.221.10
TTKOM4.254.734.895.375.536.016.175.21
TTRAK25.1928.0831.7334.6238.2741.1644.8135.00
TUCLK1.942.052.232.342.522.632.812.37
TUKAS4.104.214.344.454.584.694.824.46
TUPRS121.55127.58131.45137.48141.35147.38151.25136.40
TURGG23.1323.3423.5123.7223.8924.1024.2723.70
UFUK1.181.211.281.311.381.411.481.33
ULAS1.231.331.401.501.571.671.741.48
ULKER17.6817.9618.3118.5918.9419.2219.5718.62
ULUSE17.3219.4523.2425.3729.1631.2935.0826.20
ULUUN2.392.462.552.622.712.782.872.63
UMPAS0.430.430.440.440.450.450.460.44
UNYEC2.432.582.642.792.853.003.062.74
USAK0.940.981.001.041.061.101.121.03
UTPYA2.702.933.023.253.343.573.663.18
UZERB1.081.111.131.161.181.211.231.15
VAKBN3.894.304.444.854.995.405.544.71
VAKFN1.131.271.341.481.551.691.761.44
VAKKO2.732.873.003.143.273.413.543.13
VANGD1.471.541.611.681.751.821.891.68
VERTU2.933.023.083.173.233.323.383.15
VERUS14.4014.6114.7714.9815.1415.3515.5114.95
VESBE12.9513.8215.6016.4718.2519.1220.9016.92
VESTL8.638.939.239.539.8310.1310.439.53
VKFYO1.071.181.271.381.471.581.671.37
VKGYO1.641.681.711.751.771.821.841.74
VKING0.910.930.970.991.031.051.091.00
YAPRK2.342.442.702.803.063.163.422.88
YATAS4.785.035.135.385.485.735.835.30
YAYLA0.500.640.710.850.921.061.130.81
YESIL8.939.309.609.9710.2710.6410.949.93
YGGYO7.928.058.308.438.688.819.068.49
YGYO0.220.240.240.260.260.280.280.25
YKBNK2.382.502.572.692.762.882.952.66
YKGYO1.321.391.441.511.561.631.681.50
YONGA5.565.986.597.017.628.048.657.10
YUNSA3.623.833.954.164.284.494.614.11
YYAPI0.220.240.240.260.260.280.280.25
ZOREN1.131.161.191.221.251.281.311.22
YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve analizler genel nitelikte olup, yorum ve analizde bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu sitede kullanılan bilgiler güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olup,  kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan SİTE SAHİBİ VE YAZARLARI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ...