HAFTALIK PİVOT

Verileri 10 gün gecikmeli olarak görmektesiniz. Sitemizi kullanabilmek için ücretsiz üye olmanız gerekmektedir.
SON GÜNCELLEME: 02.02.2019 03:54
01.02.2019PİVOT HESAPLAMA SİSTEMİNE GÖRE DESTEK & DİRENÇLER
HAFTALIK3.DESTEK2.DESTEK1.DESTEKPİVOT1.DİRENÇ2.DİRENÇ3.DİRENÇKAPANIŞ
ACSEL2.843.123.333.613.824.104.313.57
ADANA5.905.976.046.116.186.256.326.11
ADBGR4.014.074.134.194.254.314.374.19
ADEL10.8911.2911.4911.8912.0912.4912.6911.79
ADESE1.982.092.162.272.342.452.522.25
ADNAC1.421.451.471.501.521.551.571.49
AEFES17.9619.2920.4421.7722.9224.2525.4021.68
AFYON4.164.454.564.854.965.255.364.76
AGHOL10.0110.7111.8412.5413.6714.3715.5012.75
AGYO1.181.241.281.341.381.441.481.33
AKBNK5.616.036.466.887.317.738.166.88
AKCNS7.377.557.737.918.098.278.457.91
AKENR0.560.590.630.660.700.730.770.66
AKFGY1.441.571.651.781.861.992.071.75
AKGRT3.353.523.653.823.954.124.253.80
AKGUV1.721.892.052.222.382.552.712.21
AKMGY15.3015.4515.7115.8616.1216.2716.5315.91
AKSA7.928.108.368.548.808.989.248.58
AKSEN2.722.822.862.963.003.103.142.93
AKSGY2.482.532.552.602.622.672.692.58
AKSUE6.106.817.578.289.049.7510.518.30
ALARK2.272.362.502.592.732.822.962.61
ALBRK1.201.221.251.271.301.321.351.27
ALCAR33.9437.8242.1846.0650.4254.3058.6646.30
ALCTL5.886.146.266.526.646.907.026.45
ALGYO42.9244.3646.2447.6849.5651.0052.8847.90
ALKA3.984.114.244.374.504.634.764.37
ALKIM22.9723.4723.7124.2124.4524.9525.1924.08
ALYAG0.230.250.260.280.290.310.320.27
ANACM2.662.732.922.993.183.253.443.05
ANELE1.681.761.801.881.922.002.041.86
ANELT0.310.330.400.420.490.510.580.44
ANHYT5.485.615.685.815.886.016.085.78
ANSGR3.653.934.054.334.454.734.854.25
ARCLK17.0417.4917.8518.3018.6619.1119.4718.25
ARENA3.333.493.563.723.793.954.023.67
ARMDA6.617.247.938.569.259.8810.578.59
ARSAN1.591.651.701.761.811.871.921.75
ARTI0.850.930.951.031.051.131.151.00
ASELS22.1323.4523.9525.2725.7727.0927.5924.86
ASLAN27.0527.8828.2329.0629.4130.2430.5928.82
ASUZU6.056.346.516.806.977.267.436.74
ATAGY2.983.383.593.994.204.604.813.89
ATEKS8.879.129.259.509.639.8810.019.44
ATLAS0.380.651.061.331.742.012.421.40
ATPET0.670.720.750.800.830.880.910.79
ATSYH0.320.330.370.380.420.430.470.39
AVGYO0.550.710.830.991.111.271.390.97
AVHOL1.722.022.182.482.642.943.102.41
AVISA7.397.597.958.158.518.719.078.23
AVOD1.391.621.731.962.072.302.411.90
AVTUR0.860.981.051.171.241.361.431.14
AYCES3.954.034.054.134.154.234.254.10
AYEN2.292.402.472.582.652.762.832.56
AYES1.511.521.531.541.551.561.571.54
AYGAZ11.5411.8111.9612.2312.3812.6512.8012.17
BAGFS5.035.235.445.645.856.056.265.64
BAKAB4.334.514.704.885.075.255.444.88
BALAT0.310.340.360.390.410.440.460.38
BANVT9.5410.2010.4711.1311.4012.0612.3310.93
BASCM1.881.901.992.012.102.122.212.04
BERA1.911.972.042.102.172.232.302.10
BEYAZ3.173.583.874.284.574.985.274.22
BFREN162.80165.40166.80169.40170.80173.40174.80168.80
BIMAS83.5386.2488.3891.0993.2395.9498.0890.80
BIZIM6.076.316.576.817.077.317.576.82
BJKAS1.511.571.611.671.711.771.811.66
BLCYT1.331.381.501.551.671.721.841.58
BMEKS0.050.050.060.060.070.070.080.06
BMELK0.750.871.041.161.331.451.621.18
BNTAS0.991.111.211.331.431.561.651.32
BOLUC3.433.453.503.523.573.593.643.53
BOSSA6.026.837.238.048.449.259.657.83
BOYP4.184.434.584.834.985.235.384.78
BRISA5.966.156.286.476.606.796.926.44
BRKO0.280.290.300.310.320.330.340.31
BRKSN1.601.651.711.761.821.871.931.76
BRMEN0.810.830.860.880.910.930.960.88
BRSAN7.607.898.198.488.789.079.378.48
BRYAT25.7831.6633.9839.8642.1848.0650.3838.08
BSOKE0.941.001.031.091.121.181.211.07
BTCIM2.242.332.422.512.602.692.782.51
BUCIM3.784.074.424.715.065.355.704.74
BURCE3.083.163.213.293.343.423.473.27
BURVA1.421.481.501.561.581.641.661.54
CCOLA29.8631.1231.9033.1633.9435.2035.9832.92
CELHA5.315.545.665.896.016.246.365.83
CEMAS0.700.740.760.800.820.860.880.79
CEMTS5.325.605.726.006.126.406.525.92
CIMSA7.627.797.908.078.188.358.468.04
CLEBI55.3857.2161.1362.9666.8868.7172.6364.00
CMBTN28.1128.4228.8929.2029.6729.9830.4529.28
CMENT10.4710.8011.1411.4711.8112.1412.4811.47
COSMO0.840.870.930.961.021.051.110.97
CRDFA0.870.930.971.031.071.131.171.02
CRFSA3.293.543.673.924.054.304.433.86
CUSAN1.681.761.801.881.922.002.041.86
DAGHL0.950.981.021.051.091.121.161.05
DAGI1.051.151.211.311.371.471.531.29
DARDL1.031.061.091.121.151.181.211.12
DENCM9.9710.3510.4910.8711.0111.3911.5310.75
DENGE1.171.221.261.311.351.401.441.30
DENIZ10.5312.8214.3016.5918.0720.3621.8416.18
DERIM8.578.828.959.209.339.589.719.14
DESA1.892.012.122.242.352.472.582.23
DESPC2.772.872.983.083.193.293.403.08
DEVA3.253.323.483.553.713.783.943.59
DGATE4.134.294.394.554.654.814.914.52
DGGYO2.052.102.132.182.212.262.292.17
DGKLB1.031.081.121.171.211.261.301.16
DGZTE7.0610.5312.3615.8317.6621.1322.9615.01
DIRIT0.690.700.720.730.750.760.780.73
DITAS5.145.335.515.705.886.076.255.69
DMSAS2.412.562.652.802.893.043.132.77
DOAS4.414.554.644.784.875.015.104.75
DOBUR2.973.043.113.183.253.323.393.18
DOCO415.10456.75475.70517.35536.30577.95596.90506.00
DOGUB1.661.771.831.942.002.112.171.91
DOHOL0.991.031.081.121.171.211.261.12
DOKTA6.987.898.279.189.5610.4710.858.91
DURDO4.375.215.856.697.338.178.816.59
DYOBY2.592.772.853.033.113.293.372.98
DZGYO3.063.113.203.253.343.393.483.27
ECILC2.672.762.862.953.053.143.242.95
ECZYT7.317.547.778.008.238.468.698.00
EDIP0.590.630.650.690.710.750.770.68
EGCEY0.310.320.350.360.390.400.430.37
EGCYH0.090.100.110.120.130.140.150.12
EGCYO0.120.140.140.160.160.180.180.15
EGEEN362.10369.65375.90383.45389.70397.25403.50382.80
EGGUB22.2523.3924.1525.2926.0527.1927.9525.10
EGPRO7.318.089.8710.6412.4313.2014.9911.15
EGSER3.223.343.503.623.783.904.063.64
EKGYO1.391.461.491.561.591.661.691.54
EKIZ0.300.320.320.340.340.360.360.33
EMKEL0.910.940.971.001.031.061.091.00
EMNIS1.051.081.111.141.171.201.231.14
ENJSA4.734.935.395.596.056.256.715.72
ENKAI4.124.454.644.975.165.495.684.90
EPLAS3.483.543.623.683.763.823.903.69
ERBOS57.4558.7859.5560.8861.6562.9863.7560.60
EREGL7.507.868.028.388.548.909.068.28
ERSU0.820.860.880.920.940.981.000.91
ESCOM0.670.700.720.750.770.800.820.74
ETILR2.002.052.102.152.202.252.302.15
ETYAT0.540.580.640.680.740.780.840.69
EUHOL0.500.510.550.560.600.610.650.57
EUKYO0.670.700.750.780.830.860.910.79
EUYO0.570.600.640.670.710.740.780.67
FENER6.887.127.607.848.328.569.047.96
FLAP2.552.732.823.003.093.273.362.95
FMIZP17.3117.5018.0318.2218.7518.9419.4718.39
FONET2.793.093.353.653.914.214.473.63
FORMT0.831.262.112.543.393.824.672.75
FRIGO1.401.491.521.611.641.731.761.58
FROTO50.2554.0055.4559.2060.6564.4065.8558.05
GARAN8.068.448.719.099.369.7410.019.03
GARFA1.541.681.992.132.442.582.892.21
GEDIK3.113.233.393.513.673.793.953.53
GEDZA3.814.044.294.524.775.005.254.53
GENTS1.501.671.801.972.102.272.401.95
GEREL3.003.223.303.523.603.823.903.45
GLBMD0.440.450.460.470.480.490.500.47
GLRYH0.950.981.001.031.051.081.101.02
GLYHO3.253.313.463.523.673.733.883.56
GOLTS10.0910.8011.3312.0412.5713.2813.8111.95
GOODY3.243.393.463.613.683.833.903.57
GOZDE2.963.063.183.283.403.503.623.29
GRNYO0.660.690.700.730.740.770.780.72
GSDDE1.181.211.221.251.261.291.301.24
GSDHO0.780.800.840.860.900.920.960.87
GSRAY1.211.291.411.491.611.691.811.51
GUBRF2.822.953.113.243.403.533.693.25
GUSGR1.461.541.571.651.681.761.791.62
GYHOL2.102.392.522.812.943.233.362.73
HALKB6.807.177.307.677.808.178.307.55
HALKS0.940.971.061.091.181.211.301.12
HATEK3.693.893.994.194.294.494.594.14
HDFGS1.061.121.141.201.221.281.301.18
HEKTS10.0010.1610.3810.5410.7610.9211.1410.57
HLGYO0.670.690.710.730.750.770.790.73
HUBVC1.661.771.821.931.982.092.141.90
HURGZ0.860.900.920.960.981.021.040.95
ICBCT-0.291.822.594.705.477.588.354.03
IDEAS9.2411.0712.3414.1715.4417.2718.5413.89
IDGYO1.571.621.751.801.931.982.111.84
IEYHO0.320.440.510.630.700.820.890.60
IHEVA0.240.270.300.330.360.390.420.33
IHGZT0.520.540.570.590.620.640.670.59
IHLAS0.260.280.310.330.360.380.410.33
IHLGM0.870.931.011.071.151.211.291.08
IHYAY0.220.260.320.360.420.460.520.37
INDES6.336.506.646.816.957.127.266.79
INFO1.001.051.091.141.181.231.271.13
INTEM16.4219.8125.2228.6134.0237.4142.8229.62
IPEKE4.514.945.105.535.696.126.285.39
ISBIR127.50141.25152.50166.25177.50191.25202.50165.00
ISCTR4.885.115.525.756.166.396.805.84
ISDMR6.116.336.476.696.837.057.196.65
ISFIN4.885.025.405.545.926.066.445.66
ISGSY0.871.511.802.442.733.373.662.26
ISGYO0.920.971.021.071.121.171.221.07
ISMEN2.222.312.412.502.602.692.792.50
ISYAT0.900.920.950.971.001.021.050.97
ITTFH2.332.682.793.143.253.603.713.02
IZFAS1.401.701.852.152.302.602.752.07
IZMDC1.681.771.801.891.922.012.041.86
IZOCM18.6720.3421.4923.1624.3125.9827.1322.90
IZTAR2.302.662.833.193.363.723.893.09
JANTS23.4625.0525.8227.4128.1829.7730.5427.00
KAPLM3.133.273.333.473.533.673.733.43
KAREL4.664.855.025.215.385.575.745.20
KARSN1.231.331.401.501.571.671.741.48
KARTN343.05345.88354.35357.18365.65368.48376.95360.00
KATMR5.565.855.986.276.406.696.826.19
KCHOL15.6216.2316.5417.1517.4618.0718.3817.00
KENT115.85118.33119.95122.43124.05126.53128.15122.00
KERVN0.280.300.300.320.320.340.340.31
KERVT1.531.631.671.771.811.911.951.74
KLGYO1.741.831.871.962.002.092.131.93
KLMSN4.024.244.604.825.185.405.764.89
KLNMA17.2820.6822.3225.7227.3630.7632.4024.84
KNFRT24.1325.0525.6726.5927.2128.1328.7526.44
KONYA172.70176.60182.90186.80193.10197.00203.30188.00
KORDS8.228.458.819.049.409.639.999.10
KOZAA4.485.485.826.827.168.168.506.49
KOZAL41.6547.0548.9554.3556.2561.6563.5552.60
KPHOL2.202.312.472.582.742.853.012.60
KRDMA1.761.902.042.182.322.462.602.18
KRDMB1.841.942.072.172.302.402.532.18
KRDMD2.272.382.452.562.632.742.812.54
KRGYO0.901.031.111.241.321.451.531.21
KRONT7.688.228.719.259.7410.2810.779.22
KRSAN3.323.413.473.563.623.713.773.54
KRSTL0.970.991.021.041.071.091.121.04
KRTEK1.141.171.261.291.381.411.501.32
KUTPO4.094.254.344.504.594.754.844.46
KUYAS1.051.161.211.321.371.481.531.29
LIDFA2.072.192.272.392.472.592.672.37
LINK7.148.149.9810.9812.8213.8215.6611.40
LKMNH4.514.674.754.914.995.155.234.87
LOGO27.5329.1730.2331.8732.9334.5735.6331.58
LUKSK4.784.945.235.395.685.846.135.45
MAALT16.2916.7917.1817.6818.0718.5718.9617.62
MAKTK1.271.371.421.521.571.671.721.49
MARKA0.620.650.660.690.700.730.740.68
MARTI0.500.540.560.600.620.660.680.59
MAVI34.7836.3539.1040.6743.4244.9947.7441.26
MEGAP1.861.942.002.082.142.222.282.07
MEPET0.981.071.151.241.321.411.491.23
MERIT5.685.765.835.915.986.066.135.90
MERKO0.090.590.751.251.411.912.071.08
METAL0.810.861.011.061.211.261.411.11
METRO0.680.720.750.790.820.860.890.78
METUR1.091.171.441.521.791.872.141.61
MGROS14.9515.4116.4816.9418.0118.4719.5417.24
MIPAZ1.461.501.521.561.581.621.641.55
MMCAS0.880.900.930.950.981.001.030.95
MNDRS0.700.720.740.760.780.800.820.76
MPARK11.1611.5812.5913.0114.0214.4415.4513.30
MRDIN3.193.323.373.503.553.683.733.46
MRGYO0.550.610.640.700.730.790.820.68
MRSHL23.8824.5725.5626.2527.2427.9328.9226.40
MSGYO1.301.371.431.501.561.631.691.49
MTRYO1.221.271.391.441.561.611.731.47
MZHLD3.483.563.633.713.783.863.933.70
NETAS6.817.117.447.748.078.378.707.75
NIBAS4.204.404.805.005.405.606.005.10
NTHOL1.671.751.771.851.871.951.971.82
NUGYO1.992.132.192.332.392.532.592.29
NUHCM6.606.756.947.097.287.437.627.11
ODAS1.671.751.962.042.252.332.542.10
OLMIP1.902.693.264.054.625.415.983.94
ORGE2.913.063.253.403.593.743.933.42
ORMA0.991.031.091.131.191.231.291.14
OSMEN1.491.541.571.621.651.701.731.61
OSTIM0.680.871.081.271.481.671.881.28
OTKAR99.30101.70105.10107.50110.90113.30116.70108.00
OYAYO1.061.131.171.241.281.351.391.22
OYLUM0.900.951.011.061.121.171.231.06
OZBAL1.021.141.201.321.381.501.561.29
OZGYO0.370.600.720.951.071.301.420.89
OZKGY1.962.052.102.192.242.332.382.17
OZRDN2.682.832.973.123.263.413.553.11
PAGYO3.803.984.134.314.464.644.794.29
PARSN4.697.198.5211.0212.3514.8516.1810.43
PEGYO0.580.590.610.620.640.650.670.62
PEKGY2.883.053.143.313.403.573.663.27
PENGD1.131.271.411.551.691.831.971.55
PETKM5.235.455.565.785.896.116.225.72
PETUN5.295.425.565.695.835.966.105.69
PGSUS25.2826.8527.8429.4130.4031.9732.9629.12
PINSU1.201.241.261.301.321.361.381.29
PKART2.562.672.832.943.103.213.372.96
PKENT61.4562.7363.4564.7365.4566.7367.4564.45
PNSUT6.426.536.726.837.027.137.326.87
POLHO5.355.846.156.646.957.447.756.55
POLTK32.3033.6534.9036.2537.5038.8540.1036.20
PRKAB1.661.761.821.921.982.082.141.90
PRKME2.232.362.462.592.692.822.922.57
PRZMA1.531.581.611.661.691.741.771.65
PSDTC7.758.258.809.309.8510.3510.909.32
QNBFB6.807.387.718.298.629.209.538.16
RALYH1.852.032.542.723.233.413.922.88
RAYSG1.391.431.501.541.611.651.721.55
RHEAG0.570.600.620.650.670.700.720.64
RODRG1.892.042.222.372.552.702.882.38
ROYAL1.061.161.201.301.341.441.481.27
RTALB1.611.621.641.651.671.681.701.65
RYGYO0.640.680.720.760.800.840.880.76
RYSAS0.650.700.730.780.810.860.890.77
SAFKR2.132.192.232.292.332.392.432.28
SAHOL7.728.218.669.159.6010.0910.549.13
SALIX1.211.711.942.442.673.173.402.30
SAMAT0.880.941.011.071.141.201.271.07
SANEL2.312.412.502.602.692.792.882.59
SANFM1.221.331.461.571.701.811.941.58
SANKO2.062.152.232.322.402.492.572.31
SARKY3.313.333.403.423.493.513.583.44
SASA7.628.058.208.638.789.219.368.49
SAYAS0.870.900.910.940.950.980.990.93
SEKFK0.941.822.133.013.324.204.512.72
SEKUR2.762.912.963.113.163.313.363.06
SELEC2.963.083.153.273.343.463.533.24
SELGD1.121.151.171.201.221.251.271.19
SERVE1.581.691.761.871.942.052.121.85
SEYKM3.293.423.543.673.793.924.043.66
SILVR1.241.311.371.441.501.571.631.43
SISE5.225.556.256.587.287.618.316.76
SKBNK1.051.111.141.201.231.291.321.18
SKTAS1.091.151.171.231.251.311.331.21
SNGYO0.320.340.360.380.400.420.440.38
SNKRN0.041.402.083.444.125.486.163.10
SNPAM3.233.313.493.573.753.834.013.62
SODA6.276.626.737.087.197.547.656.96
SODSN6.536.626.836.927.137.227.436.98
SOKM10.1810.4110.7310.9611.2811.5111.8311.00
SONME3.173.213.343.383.513.553.683.42
SRVGY3.613.853.954.194.294.534.634.12
SUMAS6.166.336.456.626.746.917.036.59
TACTR3.103.413.603.914.104.414.603.85
TATGD4.104.194.314.404.524.614.734.41
TAVHL24.7725.7326.8327.7928.8929.8530.9527.86
TBORG8.598.778.989.169.379.559.769.17
TCELL13.4113.8014.1714.5614.9315.3215.6914.55
TEKTU0.720.760.780.820.840.880.900.81
TGSAS1.892.112.302.522.712.933.122.50
THYAO12.5313.6014.0215.0915.5116.5817.0014.76
TIRE1.791.861.911.982.032.102.151.97
TKFEN21.3022.3823.1024.1824.9025.9826.7024.00
TKNSA2.923.063.123.263.323.463.523.22
TKURU5.385.645.916.176.446.706.976.17
TLMAN8.318.578.718.979.119.379.518.91
TMPOL2.782.852.882.952.983.053.082.93
TMSN4.224.494.594.864.965.235.334.77
TOASO17.3518.2819.6520.5821.9522.8824.2520.80
TRCAS1.391.441.491.541.591.641.691.54
TRGYO1.541.641.681.781.821.921.961.75
TRKCM3.043.203.353.513.663.823.973.50
TSGYO0.680.700.710.730.740.760.770.72
TSKB0.780.800.830.850.880.900.930.85
TSPOR1.191.211.231.251.271.291.311.25
TTKOM3.834.134.604.905.375.676.144.98
TTRAK32.7834.6035.8637.6838.9440.7642.0237.40
TUCLK1.852.032.102.282.352.532.602.22
TUKAS2.332.452.702.823.073.193.442.88
TUPRS125.40129.45134.00138.05142.60146.65151.20138.30
TURGG27.9529.4830.6532.1833.3534.8836.0532.00
UFUK1.121.131.151.161.181.191.211.16
ULAS1.121.141.171.191.221.241.271.19
ULKER16.6417.1518.5219.0320.4020.9122.2819.46
ULUSE13.8214.6815.1115.9716.4017.2617.6915.75
ULUUN2.132.192.242.302.352.412.462.29
UMPAS0.360.380.410.430.460.480.510.43
UNYEC3.343.423.543.623.743.823.943.64
USAK0.930.971.001.041.071.111.141.03
UTPYA3.804.074.184.454.564.834.944.37
UZERB0.790.830.880.920.971.011.060.92
VAKBN4.004.224.454.674.905.125.354.67
VAKFN1.351.511.571.731.791.952.011.68
VAKKO2.432.672.773.013.113.353.452.94
VANGD1.181.371.461.651.741.932.021.60
VERTU2.933.003.133.203.333.403.533.23
VERUS14.4614.9016.2316.6718.0018.4419.7717.11
VESBE11.2811.7713.0213.5114.7615.2516.5013.89
VESTL5.866.156.426.716.987.277.546.70
VKFYO1.051.101.151.201.251.301.351.20
VKGYO1.901.972.012.082.122.192.232.06
VKING0.991.041.081.131.171.221.261.12
YAPRK2.132.342.432.642.732.943.032.58
YATAS4.094.444.604.955.115.465.624.85
YAYLA0.820.850.880.910.940.971.000.91
YESIL7.318.439.1410.2610.9712.0912.8010.05
YGGYO7.697.998.438.739.179.479.918.80
YGYO0.210.240.250.280.290.320.330.27
YKBNK1.751.821.891.962.032.102.171.96
YKGYO1.421.521.561.661.701.801.841.63
YONGA4.054.655.716.317.377.979.036.54
YUNSA4.214.494.664.945.115.395.564.88
YYAPI0.220.250.260.290.300.330.340.28
ZOREN1.161.231.381.451.601.671.821.49
YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve analizler genel nitelikte olup, yorum ve analizde bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu sitede kullanılan bilgiler güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olup,  kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan SİTE SAHİBİ VE YAZARLARI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ...