HAFTALIK PİVOT

Verileri 15 gün gecikmeli olarak görmektesiniz. Sitemizi kullanabilmek için ücretsiz üye olmanız gerekmektedir.
SON GÜNCELLEME: 05.10.2018 23:30
05.10.2018PİVOT HESAPLAMA SİSTEMİNE GÖRE DESTEK & DİRENÇLER
HAFTALIK3.DESTEK2.DESTEK1.DESTEKPİVOT1.DİRENÇ2.DİRENÇ3.DİRENÇKAPANIŞ
ACSEL2.212.362.492.642.772.923.052.63
ADANA5.315.495.595.775.876.056.155.73
ADBGR3.593.783.934.124.274.464.614.10
ADEL10.5611.5212.0813.0413.6014.5615.1212.84
ADESE1.792.243.203.654.615.066.023.90
ADNAC1.211.291.431.511.651.731.871.54
AEFES15.8017.4618.3119.9720.8222.4823.3319.56
AFYON3.974.404.645.075.315.745.984.97
AGHOL12.7714.0614.6115.9016.4517.7418.2915.53
AGYO2.222.302.372.452.522.602.672.44
AKBNK4.305.075.436.206.567.337.695.99
AKCNS7.097.507.638.048.178.588.717.90
AKENR0.460.500.530.570.600.640.670.56
AKFGY1.591.751.852.012.112.272.371.98
AKGRT3.353.443.553.643.753.843.953.65
AKGUV2.182.342.532.692.883.043.232.70
AKMGY17.3617.7717.9818.3918.6019.0119.2218.29
AKSA7.518.258.629.369.7310.4710.849.17
AKSEN3.223.573.714.064.204.554.693.95
AKSGY1.872.052.152.332.432.612.712.29
AKSUE5.806.657.047.898.289.139.527.66
ALARK1.862.052.152.342.442.632.732.29
ALBRK1.111.231.301.421.491.611.681.39
ALCAR33.2435.7837.8840.4242.5245.0647.1640.20
ALCTL4.895.375.666.146.436.917.206.04
ALGYO41.6843.3046.5648.1851.4453.0656.3249.00
ALKA3.373.673.874.174.374.674.874.12
ALKIM21.4222.2123.1023.8924.7825.5726.4623.94
ALYAG0.540.590.620.670.700.750.780.66
ANACM2.442.702.803.063.163.423.522.98
ANELE1.581.761.872.052.162.342.452.01
ANELT0.350.360.370.380.390.400.410.38
ANHYT5.545.896.056.406.566.917.076.30
ANSGR4.244.294.404.454.564.614.724.48
ARCLK8.9410.4111.1312.6013.3214.7915.5112.22
ARENA2.232.572.753.093.273.613.793.01
ARMDA6.387.458.869.9311.3412.4113.8210.10
ARSAN1.571.661.711.801.851.941.991.78
ARTI0.680.820.951.091.221.361.491.08
ASELS23.1224.2625.7226.8628.3229.4630.9227.02
ASLAN23.9525.9627.0929.1030.2332.2433.3728.66
ASUZU5.936.777.238.078.539.379.837.88
ATAGY3.493.673.854.034.214.394.574.03
ATEKS7.397.757.978.338.558.919.138.26
ATLAS0.630.700.770.840.910.981.050.84
ATPET0.670.720.750.800.830.880.910.79
ATSYH0.290.310.340.360.390.410.440.36
AVGYO0.900.971.031.101.161.231.291.09
AVHOL2.232.472.572.812.913.153.252.74
AVISA9.8810.3010.7611.1811.6412.0612.5211.20
AVOD0.610.660.690.740.770.820.850.73
AVTUR1.021.181.251.411.481.641.711.36
AYCES3.343.523.643.823.944.124.243.79
AYEN2.282.632.823.173.363.713.903.09
AYES1.551.561.571.581.591.601.611.58
AYGAZ11.0511.5311.7912.2712.5313.0113.2712.16
BAGFS4.475.025.325.876.176.727.025.74
BAKAB4.444.785.105.445.766.106.425.43
BALAT0.390.390.420.420.450.450.480.43
BANVT9.2911.0212.0213.7514.7516.4817.4813.38
BASCM2.002.052.072.122.142.192.212.10
BERA1.321.451.551.681.781.912.011.66
BEYAZ3.023.794.164.935.306.076.444.73
BFREN151.20158.90162.80170.50174.40182.10186.00168.60
BIMAS75.2877.3178.9380.9682.5884.6186.2380.75
BIZIM4.965.405.686.126.406.847.126.04
BJKAS1.741.861.942.062.142.262.342.04
BLCYT1.181.291.351.461.521.631.691.43
BMEKS0.080.080.090.090.100.100.110.09
BMELK0.490.530.550.590.610.650.670.58
BNTAS1.541.721.832.012.122.302.411.97
BOLUC3.734.024.154.444.574.864.994.36
BOSSA4.294.975.466.146.637.317.806.04
BOYP3.905.356.237.688.5610.0110.897.39
BRISA5.055.555.846.346.637.137.426.23
BRKO0.290.310.320.340.350.370.380.33
BRKSN1.261.401.461.601.661.801.861.56
BRMEN0.590.690.740.840.890.991.040.81
BRSAN7.748.018.318.588.889.159.458.59
BRYAT35.4936.7537.2738.5339.0540.3140.8338.16
BSOKE0.961.021.061.121.161.221.261.11
BTCIM2.252.432.522.702.792.973.062.65
BUCIM4.104.404.554.855.005.305.454.77
BURCE2.252.572.723.043.193.513.662.95
BURVA1.351.401.441.491.531.581.621.48
CCOLA28.4930.2731.0332.8133.5735.3536.1132.30
CELHA5.315.555.715.956.116.356.515.91
CEMAS2.702.953.103.353.503.753.903.30
CEMTS6.256.526.817.087.377.647.937.09
CIMSA7.357.848.078.568.799.289.518.43
CLEBI41.2545.3847.7551.8854.2558.3860.7551.00
CMBTN24.0825.8027.1628.8830.2431.9633.3228.70
CMENT6.787.247.467.928.148.608.827.80
COSMO0.800.830.840.870.880.910.920.86
CRDFA0.920.991.021.091.121.191.221.07
CRFSA2.793.113.323.643.854.174.383.58
CUSAN1.611.691.761.841.911.992.061.83
DAGHL0.820.941.001.121.181.301.361.09
DAGI0.771.041.181.451.591.862.001.38
DARDL1.051.101.121.171.191.241.261.15
DENCM8.759.129.509.8710.2510.6211.009.87
DENGE0.881.141.251.511.621.881.991.43
DENIZ4.214.424.554.764.895.105.234.72
DERIM7.538.048.438.949.339.8410.238.88
DESA0.960.981.011.031.061.081.111.03
DESPC2.242.432.562.752.883.073.202.72
DEVA3.363.613.764.014.164.414.563.96
DGATE3.514.164.565.215.616.266.665.08
DGGYO1.641.821.952.132.262.442.572.10
DGKLB0.840.951.001.111.161.271.321.08
DGZTE7.538.158.619.239.6910.3110.779.15
DIRIT0.570.640.710.780.850.920.990.78
DITAS4.925.385.646.106.366.827.086.00
DMSAS2.162.452.602.893.043.333.482.82
DOAS3.644.174.394.925.145.675.894.76
DOBUR2.472.702.993.223.513.744.033.25
DOCO481.80498.15512.40528.75543.00559.35573.60527.70
DOGUB3.493.743.844.094.194.444.544.01
DOHOL1.001.021.071.091.141.161.211.10
DOKTA10.3610.8511.2211.7112.0812.5712.9411.65
DURDO1.712.423.564.275.416.127.264.48
DYOBY2.843.223.393.773.944.324.493.66
DZGYO3.163.273.333.443.503.613.673.41
ECILC2.672.983.133.443.593.904.053.36
ECZYT6.146.777.167.798.188.819.207.67
EDIP0.490.520.560.590.630.660.700.59
EGCEY0.220.230.240.250.260.270.280.25
EGCYH0.080.080.090.090.100.100.110.09
EGCYO0.110.110.120.120.130.130.140.12
EGEEN395.50407.80422.50434.80449.50461.80476.50436.00
EGGUB16.2518.1919.1521.0922.0523.9924.9520.60
EGPRO8.328.658.809.139.289.619.769.04
EGSER2.843.113.223.493.603.873.983.41
EKGYO1.381.501.561.681.741.861.921.65
EKIZ0.360.370.380.390.400.410.420.39
EMKEL0.910.981.021.091.131.201.241.07
EMNIS-0.110.520.731.351.562.182.391.14
ENJSA4.364.634.805.075.245.515.685.02
ENKAI4.564.774.905.115.245.455.585.07
EPLAS3.353.473.683.804.014.134.343.84
ERBOS55.1059.1860.9064.9866.7070.7872.5063.80
EREGL10.2010.4310.8311.0611.4611.6912.0911.14
ERSU0.820.870.900.950.981.031.060.94
ESCOM0.510.550.570.610.630.670.690.60
ETILR2.332.512.572.752.812.993.052.69
ETYAT0.470.530.560.620.650.710.740.60
EUHOL0.410.430.470.490.530.550.590.50
EUKYO0.570.640.670.740.770.840.870.72
EUYO0.520.560.580.620.640.680.700.61
FENER15.0216.9617.9419.8820.8622.8023.7819.40
FLAP3.774.024.274.524.775.025.274.52
FMIZP13.8914.9515.6216.6817.3518.4119.0816.48
FONET3.293.453.643.803.994.154.343.81
FRIGO0.960.991.011.041.061.091.111.03
FROTO60.5062.3065.8067.6071.1072.9076.4068.45
GARAN4.915.726.146.957.378.188.606.75
GARFA1.901.982.052.132.202.282.352.12
GEDIK2.822.842.872.892.922.942.972.89
GEDZA3.974.154.434.614.895.075.354.66
GENTS1.982.192.322.532.662.873.002.49
GEREL2.232.743.143.654.054.564.963.59
GLBMD0.440.440.450.450.460.460.470.45
GLRYH0.890.941.061.111.231.281.401.14
GLYHO2.312.562.742.993.173.423.602.95
GOLTS26.9431.1932.9437.1938.9443.1944.9435.94
GOODY3.023.273.433.683.844.094.253.63
GOZDE1.681.942.082.342.482.742.882.28
GRNYO0.570.590.610.630.650.670.690.63
GSDDE0.890.950.991.051.091.151.191.04
GSDHO0.560.610.640.690.720.770.800.68
GSRAY1.131.261.331.461.531.661.731.43
GUBRF2.122.412.562.853.003.293.442.78
GUSGR1.151.261.331.441.511.621.691.42
GYHOL1.561.571.601.611.641.651.681.62
HALKB4.905.385.826.306.747.227.666.28
HALKS0.710.750.780.820.850.890.920.81
HATEK3.273.463.593.783.914.104.233.75
HDFGS1.061.151.211.301.361.451.511.28
HEKTS7.938.388.719.169.499.9410.279.10
HLGYO0.550.570.600.620.650.670.700.62
HUBVC1.291.341.371.421.451.501.531.41
HURGZ0.780.850.880.950.981.051.080.93
ICBCT5.115.225.405.515.695.805.985.54
IDGYO1.301.441.521.661.741.881.961.63
IEYHO0.170.190.200.220.230.250.260.21
IHEVA0.270.290.310.330.350.370.390.33
IHGZT0.580.650.680.750.780.850.880.73
IHLAS0.260.290.300.330.340.370.380.32
IHLGM1.031.131.201.301.371.471.541.28
IHYAY0.250.280.300.330.350.380.400.32
INDES4.004.755.055.806.106.857.155.57
INFO0.930.970.991.031.051.091.111.02
INTEM21.6523.4024.2726.0226.8928.6429.5125.58
IPEKE3.644.204.565.125.486.046.405.02
ISBIR154.65167.83173.55186.73192.45205.63211.35183.00
ISCTR3.253.593.794.134.334.674.874.06
ISDMR7.878.078.268.468.658.859.048.45
ISFIN1.841.962.012.132.182.302.352.09
ISGSY1.211.351.411.551.611.751.811.51
ISGYO0.730.790.820.880.910.971.000.86
ISMEN1.962.032.072.142.182.252.292.12
ISYAT0.750.760.780.790.810.820.840.79
ITTFH3.103.353.653.904.204.454.753.92
IZFAS1.131.311.441.621.751.932.061.59
IZMDC1.591.731.831.972.072.212.311.95
IZOCM18.2319.4720.1721.4122.1123.3524.0521.14
IZTAR1.732.052.292.612.853.173.412.57
JANTS21.6523.4624.5526.3627.4529.2630.3526.00
KAPLM1.962.502.753.293.544.084.333.14
KAREL3.313.964.274.925.235.886.194.75
KARSN1.051.161.221.331.391.501.561.30
KARTN257.55283.33303.05328.83348.55374.33394.05325.80
KATMR4.865.686.046.867.228.048.406.63
KCHOL13.8714.8715.3016.3016.7317.7318.1616.01
KENT104.10109.05112.10117.05120.10125.05128.10116.10
KERVN0.170.210.280.320.390.430.500.33
KERVT1.361.571.681.892.002.212.321.84
KIPA2.442.462.502.522.562.582.622.53
KLGYO1.191.331.421.561.651.791.881.53
KLMSN3.503.814.164.474.825.135.484.49
KLNMA3.978.2020.8725.1037.7742.0054.6729.32
KNFRT18.1219.6720.6822.2323.2424.7925.8021.96
KONYA126.15149.63165.05188.53203.95227.43242.85184.50
KORDS9.169.369.769.9610.3610.5610.9610.06
KOZAA4.134.905.376.146.617.387.855.99
KOZAL43.6746.1647.9650.4552.2554.7456.5450.10
KPHOL0.951.131.191.371.431.611.671.31
KRDMA2.102.332.482.712.863.093.242.67
KRDMB1.962.212.432.682.903.153.372.66
KRDMD3.303.543.683.924.064.304.443.87
KRGYO0.880.961.041.121.201.281.361.12
KRONT9.1710.2910.9712.0912.7713.8914.5711.87
KRSAN2.903.603.974.675.045.746.114.50
KRSTL1.081.211.291.421.501.631.711.39
KRTEK0.890.971.031.111.171.251.311.10
KUTPO4.054.484.725.155.395.826.065.05
KUYAS0.770.981.071.281.371.581.671.22
LIDFA2.993.273.393.673.794.074.193.59
LINK6.257.448.009.199.7510.9411.508.87
LKMNH3.724.084.334.694.945.305.554.63
LOGO30.1432.3333.3835.5736.6238.8139.8635.00
LUKSK3.443.824.084.464.725.105.364.40
MAALT12.0914.2415.5017.6518.9121.0622.3217.20
MAKTK0.870.981.031.141.191.301.351.11
MARKA0.530.580.610.660.690.740.770.65
MARTI0.420.490.520.590.620.690.720.57
MAVI26.7029.4530.9033.6535.1037.8539.3033.00
MCTAS22.3523.1723.7724.5925.1926.0126.6124.48
MEGAP2.712.863.233.383.753.904.273.49
MEPET1.331.421.481.571.631.721.781.55
MERIT6.066.216.696.847.327.477.957.00
MERKO0.680.740.880.941.081.141.280.98
METAL0.660.720.740.800.820.880.900.78
METRO0.650.710.750.810.850.910.950.80
METUR0.941.021.071.151.201.281.331.13
MGROS9.7911.6512.6314.4915.4717.3318.3114.05
MIPAZ1.291.341.471.521.651.701.831.56
MMCAS0.500.660.770.931.041.201.310.90
MNDRS0.530.580.610.660.690.740.770.65
MPARK10.5210.9911.6212.0912.7213.1913.8212.17
MRDIN2.903.103.193.393.483.683.773.33
MRGYO0.450.500.540.590.630.680.720.58
MRSHL19.6325.2228.1333.7236.6342.2245.1332.38
MSGYO1.391.651.802.062.212.472.622.00
MTRYO0.890.971.011.091.131.211.251.07
MZHLD3.273.483.563.773.854.064.143.70
NETAS6.056.857.248.048.439.239.627.83
NIBAS0.520.570.600.650.680.730.760.64
NTHOL1.861.911.992.042.122.172.252.05
NUGYO2.252.472.672.893.093.313.512.88
NUHCM8.278.488.618.828.959.169.298.78
ODAS3.143.333.453.643.763.954.073.60
OLMIP3.073.263.463.653.854.044.243.65
ORGE2.672.783.063.173.453.563.843.25
ORMA0.780.810.830.860.880.910.930.85
OSMEN1.491.641.791.942.092.242.391.94
OSTIM0.890.951.021.081.151.211.281.08
OTKAR67.0072.0576.0081.0585.0090.0594.0080.50
OYAYO0.810.890.931.011.051.131.170.99
OYLUM0.790.860.900.971.011.081.120.95
OZBAL0.951.161.341.551.731.942.121.53
OZGYO1.533.013.665.145.797.277.924.72
OZKGY2.222.292.362.432.502.572.642.43
OZRDN2.252.442.652.843.053.243.452.85
PAGYO3.753.883.984.114.214.344.444.09
PARSN16.8117.4119.1919.7921.5722.1723.9520.38
PEGYO0.510.520.530.540.550.560.570.54
PEKGY10.6510.8311.1511.3311.6511.8312.1511.40
PENGD1.051.141.201.291.351.441.501.27
PETKM4.354.664.855.165.355.665.855.10
PETUN3.804.805.186.186.567.567.945.87
PGSUS19.1821.5222.8225.1626.4628.8030.1024.64
PINSU1.051.191.251.391.451.591.651.35
PKART2.092.152.222.282.352.412.482.28
PKENT44.0545.7846.3548.0848.6550.3850.9547.50
PNSUT5.136.216.647.728.159.239.667.39
POLHO5.065.706.126.767.187.828.246.65
POLTK36.3937.6238.9340.1641.4742.7044.0140.20
PRKAB1.491.601.681.791.871.982.061.77
PRKME1.992.242.402.652.813.063.222.60
PRZMA1.661.681.731.751.801.821.871.76
PSDTC9.349.7210.0910.4710.8411.2211.5910.46
QNBFB3.944.384.775.215.606.046.435.18
RALYH0.971.161.501.692.032.222.561.76
RAYSG0.991.201.321.531.651.861.981.48
RHEAG0.400.470.500.570.600.670.700.55
RODRG1.841.902.032.092.222.282.412.12
ROYAL0.750.770.800.820.850.870.900.82
RTALB1.841.891.931.982.022.072.111.97
RYGYO0.670.700.730.760.790.820.850.76
RYSAS0.670.710.750.790.830.870.910.79
SAFKR1.321.511.611.801.902.092.191.75
SAHOL5.976.546.777.347.578.148.377.17
SALIX3.053.854.345.145.636.436.924.98
SAMAT0.820.870.900.950.981.031.060.94
SANEL1.361.411.491.541.621.671.751.55
SANFM1.001.081.141.221.281.361.421.21
SANKO1.912.102.222.412.532.722.842.37
SARKY3.093.253.353.513.613.773.873.48
SASA7.878.518.989.6210.0910.7311.209.53
SAYAS0.700.780.850.931.001.081.150.92
SEKFK1.972.032.072.132.172.232.272.12
SEKUR3.093.503.924.334.755.165.584.33
SELEC2.752.933.083.263.413.593.743.24
SELGD0.020.250.831.061.641.872.451.23
SERVE1.411.751.902.242.392.732.882.14
SEYKM3.433.573.803.944.174.314.543.98
SILVR1.091.181.261.351.431.521.601.34
SISE4.474.895.045.465.616.036.185.32
SKBNK0.750.860.911.021.071.181.230.99
SKTAS0.931.031.101.201.271.371.441.18
SNGYO0.340.360.390.410.440.460.490.41
SNKRN1.101.311.411.621.721.932.031.56
SNPAM3.093.263.383.553.673.843.963.52
SODA6.176.486.676.987.177.487.676.92
SODSN4.835.025.215.405.595.785.975.40
SOKM7.497.888.268.659.039.429.808.64
SONME2.973.143.273.443.573.743.873.42
SRVGY2.322.442.512.632.702.822.892.60
SUMAS6.707.157.507.958.308.759.107.90
TACTR2.342.422.662.742.983.063.302.82
TATGD3.103.513.734.144.364.774.994.04
TAVHL25.8327.5928.6130.3731.3933.1534.1730.00
TBORG7.277.948.559.229.8310.5011.119.19
TCELL9.049.8410.2511.0511.4612.2612.6710.85
TEKTU0.570.630.680.740.790.850.900.73
TGSAS5.025.265.365.605.705.946.045.53
THYAO14.3515.7016.5017.8518.6520.0020.8017.57
TIRE1.972.112.202.342.432.572.662.31
TKFEN19.0519.9620.8321.7422.6123.5224.3921.72
TKNSA3.634.004.284.654.935.305.584.60
TKURU7.487.698.338.549.189.3910.038.75
TLMAN8.068.598.909.439.7410.2710.589.32
TMPOL2.232.703.013.483.794.264.573.40
TMSN3.443.944.214.714.985.485.754.59
TOASO20.4120.7521.7522.0923.0923.4324.4322.42
TRCAS1.311.421.491.601.671.781.851.58
TRGYO1.231.421.491.681.751.942.011.62
TRKCM3.453.683.824.054.194.424.564.00
TSGYO0.520.560.580.620.640.680.700.61
TSKB0.650.710.760.820.870.930.980.81
TSPOR1.101.161.201.261.301.361.401.25
TTKOM2.783.083.283.583.784.084.283.53
TTRAK40.2642.7444.3446.8248.4250.9052.5046.38
TUCLK1.972.052.202.282.432.512.662.31
TUKAS1.101.241.331.471.561.701.791.44
TUPRS120.20124.70130.40134.90140.60145.10150.80135.50
TURGG20.8823.2124.8427.1728.8031.1332.7626.82
UFUK0.730.921.041.231.351.541.661.19
ULAS0.840.920.971.051.101.181.231.03
ULKER14.2114.9015.6116.3017.0117.7018.4116.31
ULUSE10.0310.5011.0111.4811.9912.4612.9711.50
ULUUN1.731.861.952.082.172.302.392.06
UMPAS0.280.310.320.350.360.390.400.34
UNYEC3.273.493.603.823.934.154.263.76
USAK1.381.451.511.581.641.711.771.57
UTPYA2.783.103.293.613.804.124.313.54
UZERB0.700.730.740.770.780.810.820.76
VAKBN2.412.813.033.433.654.054.273.34
VAKFN0.911.071.151.311.391.551.631.27
VAKKO2.302.612.803.113.303.613.803.05
VANGD1.942.162.272.492.602.822.932.43
VERTU0.261.692.243.674.225.656.203.23
VERUS13.7717.1920.4723.8927.1730.5933.8723.82
VESBE9.119.419.7010.0010.2910.5910.889.99
VESTL5.876.596.937.657.998.719.057.46
VKFYO0.800.941.021.161.241.381.461.13
VKGYO1.321.451.531.661.741.871.951.63
VKING0.841.001.131.291.421.581.711.27
YAPRK1.611.781.872.042.132.302.392.00
YATAS2.252.903.253.904.254.905.253.75
YAYLA0.800.921.011.131.221.341.431.11
YESIL3.395.327.259.1811.1113.0414.979.18
YGGYO7.187.627.818.258.448.889.078.12
YGYO0.130.170.190.230.250.290.310.22
YKBNK1.231.421.521.711.812.002.101.66
YKGYO1.211.321.391.501.571.681.751.48
YONGA6.497.939.3310.7712.1713.6115.0110.75
YUNSA5.666.316.627.277.588.238.547.10
YYAPI0.140.160.190.210.240.260.290.21
ZOREN1.001.111.161.271.321.431.481.24
YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve analizler genel nitelikte olup, yorum ve analizde bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu sitede kullanılan bilgiler güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olup,  kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan SİTE SAHİBİ VE YAZARLARI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ...